Svátek má: Igor

Zprávy

Velikost textu:

Patnáctiletá dívka byla vyloučena ze školy za oslavu s duhovým dortem

Patnáctiletá dívka byla vyloučena ze školy za oslavu s duhovým dortem

Možná by „Hello Kitty“ a „Barbie“ byly v pořádku jako motto pro narozeninový dort. V žádném případě ale nebyly duhy pro křesťanskou školu v USA v pořádku.

Oslavenkyně
18. ledna 2020 - 06:20

Studentka oslavila své 15. narozeniny duhovým dortem a měla na sobě svetr se čtyřproužkovou duhou. Pak obrázek zveřejnila na Facebooku. Normální narozeniny. Tato dívka navštěvuje školu křesťanské soukromé školy „Whitefield Academy“ v Kentucky.

Homosexualita neodpovídá biblickému životnímu stylu

Byla vyloučena ze školy kvůli fotografii. Několik dní po oslavě ředitel Bruce Jacobson zaslal rodině e-mailem, že fotografie prokázala morálku, která odporuje Whitefield Academy.

Kodex chování školy odsuzuje homosexualitu, protože neodpovídá biblickému životnímu stylu. To je jediný důvod, proč vedení školy může žáky postihovat i za mimoškolní chování. V kodexu chování je několik dalších odstavců, které fyzické aktivity - například objetí - nejsou povoleny. Ani kdyby to byl heterosexuální vztah.
Studentka jak tvrdí nemyslela dort a svetr jako politické prohlášení. „Duha neznamená, že máte určitou pohlaví nebo sexuální orientaci,“ řekla matka Kimberly Alford pro Washington Post.

Škola své rozhodnutí ospravedlnila tím, že mnoho svetrů a dortů bylo jen dalším porušením pravidel školy jejich dcery,  Alford byla od října loňského roku v podmíněném trestu, protože ji chytili s e-cigaretou.

„Všichni rodiče, kteří zapsali své děti do naší soukromé školy, vědí od samého začátku, že žádáme studenty, aby dodržovali životní styl, který je formován naším křesťanským vyznáním," řekl rektor Bruce Jacobson pro Washington Post.

Protože znovu porušila školní zákon, byla vyhozena. Škola také dala dívce knihu „Gay Girl, Good God“, kterou napsal „bývalý gay“. Patnáctiletá dívka nyní chodí do veřejné školy.

(rp,prvnizpravy.cz,jetzt,foto:fb)